En
تاریخ : يکشنبه 25 شهريور 1397
کد 4480

پنجمین شورای آموزش و پروش شهرستان برگزار شد

روز یکشنبه، پنجمین شورای آموزش و پروش شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورا در محل اداره آموزش و پرورش فیروزکوه، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه؛ فرماندار فیروزکوه، روز یکشنبه در پنجمین شورای آموزش و پروش شهرستان با تأکید بر اهمیت این جلسه، بیان داشت: شورای آموزش و پرورش یکی از مهم ترین جلسات فرهنگی است که با امروز و آینده شهرستان ارتباط مستقیم دارد.

وی ضمن گرامیداشت تقارن هفته دفاع مقدس و ایام محرم ادامه داد: حماسه هایی که در جبهه های ایران در طول دفاع مقدس اتفاق افتاد، الهام گرفته از فداکاری های عاشوراست؛ نشر مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس بالاخص در این دوره زمانی بسیار حائز اهمیت است.

همچنین افزود: کشور ما یکی از غنی ترین گنجینه های دنیای معاصر را در اختیار دارد؛ اگر برای آموزش نوجوانان در این عرصه قدم برداریم ارزش ها رشد و به نسل های بعدی انتقال پیدا میکند.

یوسفی جمارانی ابراز کرد: بضاعت مالی آموزش و پرورش محدود و رعایت قوانین تشکیل کلاس ها دشوار است؛ لذا در مناطق کوهستانی حضور و حمایت دهیاران و شورای اسلامی روستاها الزامیست و باید مشکلات موجود را با همکاری مرتفع ساخت.

وی با اشاره به فروش مدارس بلا استفاده، گفت: اگر مدارس بلا استفاده در اجاره کارآفرینان درآید، علاوه بر نگهداری و کسب درآمد از محل اجاره، می توان آنها را حفظ کرد تا در صورت لزوم به کاربری آموزشی برگردند و با توجه به آینده نگری در تغییر شرایط روستاها، فروش آنها به صلاح نیست.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: آینده جامعه به شدت تحت مخاطرات بیماری چاقی است و باید برنامه های سلامت و بهداشت با جدیت در مدارس اجرا شود.

در پایان جلسه از ریاست آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه، به دلیل کسب رتبه اول علوم تربیتی از سوی عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، تقدیر بعمل آمد. 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 25 شهريور 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 27