En
تاریخ : يکشنبه 25 شهريور 1397
کد 4479

جلسه هماهنگی طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی شهرستان برگزار شد

جلسه طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی به ریاست فرماندار، صبح شنبه ۲۴ شهریور ماه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه؛ جلسه ای در خصوص طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه و با حضور مهندس کیانی رئیس اداره بنیاد مسکن شهرستان و دهیاران و اعضای شورای اسلامی، صبح شنبه ۲۴ شهریور ماه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان فیروزکوه ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان، با تأکید بر اهمیت آمارگیری اظهار داشت: رکن برنامه ریزی در تمام کشورها داشتن اطلاعات دقیق از وضع موجود است، چرا که تا اطلاعات جامع در دست نباشد نمیتوان جهت گیری صحیح داشت و در نهایت هدف نهایی و مطلوبی را ترسیم کرد.

وی افزود: جهت اخذ تصمیمات صحیح و راهگشا در کشور نیازمند کسب آمار دقیق از وضع موجود هستیم تا بتوانیم ضمن شناسایی نقاط قوت و ضعف، برای تقویت و یا برطرف کردن آنها برنامه ریزی کنیم.

مهندس یوسفی جمارانی تأکید کرد: مسئله ی که میتواند در حوزه توسعه روستایی بسیار موثر باشد، اطلاعاتی در خصوص ابنیه روستاست؛ چرا که با در دست داشتن اطلاعات دقیق از واحدهای مسکونی روستایی در خصوص نیاز به تسهیلات نوسازی و مقاوم سازی دولت میتواند اعتباراتی را برنامه ریزی کند.

این مقام مسئول بیان داشت: شاهد هستیم گذشتگان در کشور ما، به تناسب بین مصالح و اقلیم رسیده بودند که فرآیندی تدریجی و طولانی دارد؛ اما در حال حاضر بسیاری از این تعادل ها از بین رفته است. اگر این اطلاعات جمع آوری شود میتواند در افق وسیع‌تری مورد تجزیه و تحلیل و استفاده قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت انرژی، مسئله ای است که در دنیای امروز به شدت مورد بحث و بررسی قرار دارد؛ کشور ما در تأمین انرژی و آب محدودیت های بسیاری دارد.

فرمامدار فیروزکوه تصریح کرد: امروزه نمیتوان با ذهنیات و تمایل بخشی از افراد، تصمیم گیری کرد چرا که در حوزه تأمین انرژی، سرنوشت همه افراد بهم متصل است.

وی ابراز کرد: آمارگیری های دوره ای میتواند شاخص دقیقی باشد تا سیاست گذاری ها، برنامه ریزی ها و اقدامات دولت در ادوار مختلف را بسنجد؛ فرصت آزمون و خطا گذشته است و باید با جمع آوری اطلاعات به روند اخذ تصمیمات صحیح کمک کرد.

مهندس یوسفی جمارانی گفت: شرایط فیروزکوه شرایط خاصی در آمارگیری است و باید مورد تجدیدنظر قرار بگیرد، چرا که جمعیت در فصول مختلف بسیار متغیر است. در تلاش هستیم تا آمارگیری ها در تابستان که بیشترین جمعیت ساکن هستند انجام شود. 

وی افزود: با توجه به اهمیت آمار، ماموران آمارگیری باید با توجه به آموزش های داده شده و دقت کافی این امر را به سرانجام برسانند؛ جهت کاهش ضریب خطا و صحت آمار باید بین مردم اعتمادسازی شود که سوالات طرح شده در این حوزه بسیار تعیین کننده است.

طرح آمارگیری از مسکن روستایی با هدف کسب اطلاعات تخصصی از ویژگی‌ های مسکن روستایی همزمان با سراسر کشور در سطح ۱۸۷ روستا و ۱۶ شهرستان استان تهران به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی تاکنون طی سه مرحله در کشور به اجرا در آمده که مرحله چهارم آن از ۲۱ مهر ماه امسال به مدت یک ماه به اجرا در خواهد آمد.

هدف از اجرای این طرح شناخت هر چه بهتر و بیشتر از خصوصیات فنی و مهندسی، معماری ابنیه‌های موجود در سطح روستاها و به دست آوردن اطلاعات جامع و کامل از این ویژگی‌ها است.

با اجرای این طرح ویژگی‌های بیش از ۸۰۰۰ واحد روستایی گردآوری خواهد شد.  • نوشته شده
  • در يکشنبه 25 شهريور 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 29