En
تاریخ : جمعه 23 شهريور 1397
کد 4476

جلسه هیأت رئیسه شورای مشورتی جوانان شهرستان فیروزکوه برگزار شد

جلسه هیأت رئیسه شورای مشورتی جوانان شهرستان فیروزکوه با حضور دبیران کارگروه های تخصصی شورای مشورتی جوانان شهرستان در محل فرمانداری، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، جلسه هیأت رئیسه شورای مشورتی جوانان شهرستان فیروزکوه به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور ریاست اداره ورزش و جوانان و دبیران کارگروه های تخصصی شورای مشورتی جوانان شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه دبیران کارگروه ها، ضمن معرفی به ارائه گزارش در خصوص کارگروه تخصصی خود پرداختند و نمایندگان شورای مشورتی شهرستان در استان نیز، گزارشی از جلسه شورای مشورتی استان ارائه دادند.

فرماندار شهرستان فیروزکوه در این نشست، ضمن خیر مقدم به حضار و تسلیت ایام پیش رو، اظهار داشت: در این روزها میبایست از معارف تشیع و اهل بیت استفاده کنیم و غیر از شور حسینی، گامی در جهت افزایش شعور حسینی برداریم و دل هایمان را آماده جذب معارف نهضت عاشورا و آن بعد اجتماعی و سیاسی مذهب تشیع که نماد و شکوه قیام و نهضت امام حسین (ع) در آن جلوه گر شده است، نماییم.
ایشان با اشاره به پیشتازی شهرستان فیروزکوه در استان تهران در بحث تشکیل شورای مشورتی جوانان، گفت: امیدواریم با حضور و فعالیت شما جوانان، بتوانیم در بعد شهرستانی، استانی و ملی موثر عمل نموده و زمینه را برای شکل گیری اتفاقات خوب با مسئولیت پذیری و آرمان گرایی شما جوانان، آماده کنیم.
وی اظهار داشت: در قبل از انقلاب شاهد آن بودیم که کارشناسان خارجی و غربی برای کشور برنامه ریزی و آن را مدیریت می کردند اما پس از انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) و اعتمادی که به جوانان داشتند و تلاش شبانه روزی و انگیزه و انرژی جوانان و پذیرش مسئولیت های مدیریتی، موفقیت ها و پیشرفت های زیادی برای کشور رقم خورد.
یوسفی جمارانی با تأکید بر نقش جوانان در ایام قبل، حین و پس از انقلاب، افزود: رجوع به تاریخ و بررسی تأثیر جوانان می تواند برای همه راهگشا باشد و تا امروز موتور محرکه انقلاب اسلامی جوانان بوده اند و در اکثر حوزه ها این خلاقیت و ابتکار عمل جوانان بوده است که تغییرات رو به رشد را برای کشور، ایجاد کرده است.
فرماندار شهرستان با اشاره به نقش و تأثیر جوانان در جنگ تحمیلی، انتخابات و پیشرفت های علمی کشور گفت: تلاش هایی که شما در این دوره انجام می دهید و بعدها به این موارد نگاه می کنید، نقش آفرینی و تأثیر خود را می بینید که چگونه برای کشور این تغییرات و مسیر رشد را ایجاده کرده اید و با توجه به اعتمادی که بنده به توانایی شما جوانان دارم، می دانم که می توانید این شهرستان را به سمت توسعه پایدار پیش ببرید.
وی اظهار داشت: در جهت رفع موانع توسعه و پیشرفت شهرستان میبایست تلاش کنیم، بخشی از این موانع فرهنگی است و تأثیر کارهای شما در این بخش، پس از گذشت زمان و به صورت تدریجی، اثر خود را نشان می دهد.
یوسفی جمارانی گفت: جوانان می‌توانند ذخیره خوبی برای شهرستان باشند و با مشارکت در مباحث اجرایی و اداری شهرستان خود را برای پذیرش مسئولیت های آینده آماده می کنند و این آماده سازی و آموزش افراد در گذشته کمتر مشاهده شده است و افراد به فراخور توانمندی های شخصی اموری را فرا گرفتند و رشد کردند.

فرماندار شهرستان اظهار داشت: ظرفیت سازی برای مدیریت آینده از جمله مهمترین کارهایی است که باید برای مدیریت و رشد آن انجام داد و جوانان از هر نظر نیروهای مناسبی هستند که می‌توانند در آینده مسئولیت های مدیریتی را با این فرآیند آموخته و با تجربه کسب شده بپذیرند.

فرماندار شهرستان مشارکت جوانان و اعضای شورای مشورتی جهت ارائه ایده ها و پیشنهاد در موضوعات مختلف شهرستان به فرماندار و طرح ایده های اجرایی در کارگروه های شهرستانی و تبدیل آن ایده ها به مصوبات اجرایی و بهره گیری از ظرفیت جوانان و آماده سازی و آموزش جوانان فرهیخته جهت پذیرش مسئولیت های مدیریتی و مشارکت در فرآیند تصمیم سازی را از اهداف شورای مشورتی جوانان شهرستان برشمرد.

در این نشست مطالبات، پیشنهادات و چگونگی جذب و جلب همکاری جوانان در حوزه های مختلف فرهنگی اجتماعی و اقتصادی شهرستان مورد بحث قرار گرفته و ساز و کار حضور و نقش آفرینی جوانان در فرآیندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری بررسی شد.

  • نوشته شده
  • در جمعه 23 شهريور 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 46