En
تاریخ : دوشنبه 19 شهريور 1397
کد 4469

جلسه ستاد اربعین شهرستان فیروزکوه برگزار شد

فرماندار شهرستان فیروزکوه در جلسه ستاد اربعین گفت: با توجه به ابعاد سیاسی، اجتماعی مراسم راهپیمایی اربعین، باید تلاش کرد تا اقتدار تشیع توسط جمهوری اسلامی ایران برای جهانیان به نمایش گذاشته شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه؛ جلسه ستاد اربعین به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه، با حضور مدیران اجرایی و مسئولین محلی روز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان در این جلسه، ضمن خیر مقدم به حضار و تسلیت ایام پیش رو، گفت: باید تمامی هیئات مذهبی بر مراسم راهپیمایی اربعین متمرکز شوند، چرا که این موضوع بعد بین المللی دارد و باید هر چه باشکوه تر از پیش برگزار شود.

وی افزود: راهپیمایی بزرگ اربعین اقدام بسیار عظیمی ست که به همت مردم و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) برپا شده و قدرت نرم شیعه را به نمایش میگذارد.

همچنین ادامه داد: این راهپیمایی بزرگترین اجتماع مردمی است که در تاریخ به ثبت رسیده چرا که حتی در مناسک حج تمتع، شاهد جمعیت این چنینی نیستیم.

یوسفی جمارانی بیان داشت: این حرکت روز به روز با استقبال و توجه بیشتر مردم برگزار می شود و به نوعی فراتر از بعد معنویت، دارای ابعاد سیاسی اجتماعی شده است و جایگاه شکوه تشیع را به نمایش میگذارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: شور و هیجان خدمت رسانی به زائران و عزاداران حسینی روز به روز در کشور رونق میگیرد که بسیار ارزشمند است.

وی تصریح کرد: علیرغم مشکلات موجود در کشور، رشد چشمگیر جمعیت زائران، حاکی از عزم و اراده مردم است و نشان میدهد هیچ مشکلی بر باورهای قلبی آنها تاثیری ندارد.

فرماندار فیروزکوه گفت: هیچ یک از مجالس و هیئات مذهبی که معارف دینی را ترویج کرده اند، در سایه حمایت دولتی به اینجا نرسیده و نتیجه شور و اشتیاق مردم خداجو کشور بوده است، اما مراسم راهپیمایی اربعین، شرایط بین المللی خاصی دارد که دولت باید ورود جدی داشته باشه و هماهنگی لازم را انجام دهد.

مسئول موکب فیروزکوه، در ادامه بیان داشت: موکب شهرستان از سال گذشته فعالیت خود را آغاز و زمینی به مساحت 2700 متر مربع در شهر کربلا با فاصله 1300 متری حرم مطهر اباعبدالله (ع) اجاره کرده است.

رمضان شجاع، با اشاره به مراسم اربعین سال 96، یادآور شد: با توجه به آمار ثبتی مسئول ساماندهی در محل، سال گذشته 7 هزار زائر، از 40 شهر ایران و دو کشور افغانستان و اندونزی مهمان این موکب بوده و از خدمات اسکان، اطعام در سه وعده، خدمات درمانی و بهداشتی استفاده کرده اند.

همچنین تصریح کرد: 600 متر از فضای مذکور مفروش شده که در سال جاری به 1000 متر افزایش یافته است و هزینه ها تماماً توسط کمک های مردمی تأمین می شود.

وی خاطرنشان کرد: 173 موکب از استان تهران، در شهرهای زیارتی کشور عراق، آماده خدمات رسانی به زائران اباعبدالله (ع) هستند.

در پایان، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فیروزکوه گفت: در ایام محرم و صفر، 150 هیئت در سطح شهرستان مراسم عزاداری بر پا می کنند، که از این میان 100 هیئت از طریق ثبت نام در سامانه طوبی مجوز خود را اخذ کرده اند؛ همچنین اتباع افغانستانی در قالب 2 هیئت در شهر فیروزکوه به عزاداری می پردازند.

اسماعیل شجاع، ابراز کرد: هیئات مذهبی هیچ کمک مالی از ادارات دریافت نمی کنند و هزینه های خود را از نذورات و کمک های مردمی تأمین می کنند.

وی تأکید کرد: در ایام عزاداری محرم و صفر، گروه های بازرسی و شورای هیئت ها بر فعالیت تمامی هیئات نظارت دارند.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 19 شهريور 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 35