En
تاریخ : دوشنبه 19 شهريور 1397
کد 4468

جلسه پدافند غیرعامل شهرستان برگزار شد

جلسه پدافند غیرعامل به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه، با حضور مدیران اجرایی و مسئولین محلی روز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه؛ جلسه پدافند غیرعامل به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه، با حضور مدیران اجرایی و مسئولین محلی روز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان در این جلسه، ضمن خیر مقدم به حضار و تسلیت ایام پیش رو، گفت: با توجه به اهمیت بالای پدافند غیرعامل، از اولین اقداماتی که در شهرستان پیگیر شده ایم در این خصوص بوده است؛ بحث پدافند غیر عامل، موضوع مهمی است که بیشتر آسیب ها، ناشی از غفلت در این حوزه است.

وی ادامه داد: پیرو تفاهم نامه ای که با دانشگاه امام حسین (ع) منعقد گردید، مقرر شد، جهت تسلط مدیران و مسئولان شهرستانی، پدافند غیرعامل به صورت تخصصی معرفی و آموزش داده شود و این اقدامات آموزشی در سطوح مختلف برگزار و تا حد قابل توجهی موثر بوده است.

همچنین بیان داشت: برخی از تهدیدها، بلایای طبیعی هستند که بخش مورد توجهی از آنها قابل مدیریت است و برخی تهدیدها با منشأ انسانی، داخلی و خارجی است.

وی گفت: نظام کشور ما در شرایط خاصی شکل گرفته که به ذائقه خیلی از کشورهای سودجو خوش نمی آید و طبیعی است که دشمن این ملت و نظام باشند.

این مقام مسئول ابراز کرد: وظیفه داریم نقاط آسیب پذیر را در حوزه های مختلف شناسایی و برای رفع آنها برنامه ریزی و مدیریت داشته باشیم.

وی بیان داشت: مدیریت آسیب ها نیازمند هماهنگی دستگاه ها، اقدامات عملی، اجرای پروژه ها و... هستند که قطعاً هزینه هایی به دنبال دارد؛ باید این مبالغ برآورد شود تا با اولویت بندی در برنامه های چند ساله، شهرستان را از آسیب پذیری حفظ کنیم.


  • نوشته شده
  • در دوشنبه 19 شهريور 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 37