En
تاریخ : شنبه 17 شهريور 1397
کد 4461

نشست مردمی و بازدید از تکیه روستای انزها

مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان فیروزکوه به همراه امام جمعه شهرستان با حضور در مسجد روستای انزها، در نشستی صمیمی، با اهالی در خصوص مسائل و مشکلات روستا گفتگو و پس از نشست مردمی، از تکیه روستای انزها بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، در روز پنج شنبه مورخ 15 شهریورماه، مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان فیروزکوه به همراه امام جمعه شهرستان با حضور در مسجد روستای انزها در نشستی صمیمی، با اهالی در خصوص مسائل و مشکلات روستا گفتگو نمودند و پس از نشست مردمی، از تکیه روستای انزها بازدید نمودند.

در این جلسه اهالی در خصوص مشکلات سیل، آب آشامیدنی، پل دسترسی روستا و ... سخنانی ایراد کردند.

فرماندار شهرستان فیروزکوه در این نشست با اشاره به نگاه روستاییان به توسعه روستایی، اظهار داشت: در سالهای گذشته مسائل و مشکلات بسیار و حل آنها زمان بر بوده است، اما به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، اقدامات بسیار خوبی در سطح روستاها انجام شده که روستای انزها نیز مستثنی نبوده است.

وی افزود: توزیع اعتبارات و واگذاری تصمیم گیری در خصوص مسائل روستا، منجر به نتایج مثبتی شده است.

فرماندار فیروزکوه گفت: باید در این نشست ها علاوه بر مشکلات، اقدامات مثبت هم بازگو شود و با بررسی مسائل، نقاط قوت و ضعف را شناسایی و در جهت بهبود آنها تلاش کنیم.

این مقام مسئول ابراز کرد: مردم بسیار هشیار و آگاه به مسائل روز هستند؛ به محدودیت هایی که کشور با آنها مواجه است، واقف هستند، با این حال جای خرسندیست تا اعلام کنیم هیچ یک از پروژه هایی که در دست انجام بوده اند، متوقف نشده و در مسیر پیشروی و اتمام هستند.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از پروژه ها توسط بخش خصوصی و اهالی روستاها مدیریت می شود؛ قطعاً اگر حمایت های بخش خصوصی و تعاونی در کنار دولت قرار نگیرد، مجموعه اقداماتی که انجام می شود بسیار محدود خواهد بود؛ بخش بسیاری از امور به بخش خصوصی واگذار شده است و در مدیریت کشور همه با هم سهیم هستیم.

وی تأکید کرد: کشور در شرایط ویژه ای قرار دارد و تحریم ها، فشار اقتصادی بسیاری را به دنبال داشته است؛ شوراها باید تلاش کنند تا با همکاری بتوانند اشتغال و درآمد پایدار در روستاها، خصوصاً در حوزه گردشگری ایجاد کنند.

وی گفت: امروز شاهد آن هستیم که با عزم جدی مسئولین و شما روستاییان جهت توسعه روستاها، رونق خاصی در روستاهای شهرستان  وجود دارد و این مزیت است و این را بایستی ارج نهیم و تلاش کنیم به همت خود شما که روستای شما هر روز آبادتر از روز قبل و در جهت رشد و توسعه باشد.

فرماندار شهرستان نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص سیل بند و نقش آن در کاهش اثرات سیل دوم امسال، مواردی را بیان کردند و بر ادامه روند این اقدامات بازدارنده تاکید نمودند.

ایشان در ادامه به پیگیری های انجام شده در خصوص حل مشکل آب آشامیدنی روستا و پل دسترسی روستا و تعمیر و احداث آن توسط بنیاد مسکن با توجه به قول مساعد مدیران بنیاد مسکن کشور در جلسه مشترک فرمانداری و نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولین و کارشناسان بنیاد مسکن استان تهران و شهرستان اشاره کردند و از انجام آن پس از تخصیص اعتبارات، خبر دادند.

در ادامه فرماندار شهرستان به همراه امام جمعه و اهالی روستا از تکیه روستای انزها بازدید نمودند.

 

  • نوشته شده
  • در شنبه 17 شهريور 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 46