En
تاریخ : شنبه 20 مرداد 1397
کد 4403

نشست مردمی در محله تختی شهر فیروزکوه برگزار شد

مهندس میرزایی نیکو نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان، دکتر پرج شهردار فیروزکوه، اعضای شورای اسلامی شهر و دیگر مسئولین اجرایی و خدماتی روز شنبه ۲۰ مرداد، در تکیه نینوا با اهالی منطقه تختی دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، مهندس مهدی یوسفی جمارانی در این نشست بیان داشت: یکی از قدیمی ترین محلات و هویت شهر فیروزکوه، منطقه تختی است؛ در گذشته های نه چندان دور، بسیاری از ساکنین این محل را شهروندان بومی شامل می شدند.

وی در ادامه گفت: دولت در گذشته اقداماتی جهت تأمین نیاز مسکن شهروندان انجام داده و در این راستا پروژه مسکن مهر را پشت سر گذاشته ایم؛ این پروژه در سطح کشور خصوصاً در فیروزکوه، مورد استقبال قابل توجهی نبوده است و ۷۰۰ واحد ساخته شده و خالی از سکنه بودن آن، حاکی از این امر است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این امر نشان میدهد، مردم با وجود مشکل مسکن، تمایل دارند در محل تولد و رشد خود سکونت داشته باشند و رفع مشکلات منطقه را، به جا به جایی ترجیح میدهند.

فرماندار فیروزکوه با اشاره به منطقه تختی اظهار داشت: محله تختی اصیل و قدیمی است، اما به دلیل دسترسی محدود، معابر غیر استاندارد، اختلاف ارتفاع و ساخت شهری حداقل زیر ساخت هایی که جهت ارائه خدمات رسانی دستگاه های اجرایی و خدماتی نیاز است را دارا نمیباشد.

وی تصریح کرد: دولت در راستا رفع مشکلات مذکور، طرح بازآفرینی شهری را به تصویب رسانده که بهره مندی از آن، مستلزم همکاری مردم با مجریان طرح است.

وی در خصوص این طرح ادامه داد: زمین های دولتی در بافت فرسوده به عنوان آورده دولت و جواز ساخت رایگان توسط شهرداری و تسهیلات ارزان با نرخ ۸ درصد برای احداث بنا، در اختیار سازنده قرار خواهد گرفت.

مهندس یوسف جمارانی خاطرنشان کرد: ترمیم شهر، امری است که باید به مرور زمان صورت بگیرد و بعد از گذشت چند سال، منطقه تختی نوسازی و معابر و دسترسی مناسب فراهم شود، همچنین زیر ساخت هایی که در گذشته وجود داشته است در طول اجرای طرح، جهت بهره برداری بهتر، با کمک دولت ترمیم و بازسازی شود.

وی تاکید کرد: باید زمین هایی که سهم دولت در بازسازی هستند، مشخص شده تا فرایند آغاز شود، لذا از اهالی انتظار داریم جهت تسریع و بهبود امور، همکاری لازم را داشته باشند.

در ادامه، مهندس میرزایی نیکو بیان داشت: در حوزه بافت فرسوده، اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت باید اجرایی شوند؛ در زمان کوتاه باید در تأمین نیازهای اولیه تلاش بیشتری توسط دستگاه های اجرایی و خدماتی انجام شود و تکلیف مخروبه ها سریعاً روشن شود؛ همچنین با تصمیمات دولت در بافت فرسوده باید سهم شهرستان را سریعاً مشخص کنیم تا تخصیص صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اداره بنیاد مسکن بررسی های لازم را انجام دهد تا متقاضیان جهت واگذاری واحدهای مسکن مهر مشخص شوند.

  • نوشته شده
  • در شنبه 20 مرداد 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 52