En
تاریخ : چهارشنبه 17 مرداد 1397
کد 4391

جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان فیروزکوه برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان فیروزکوه به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان و با حضور علی نیکنام، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران و مسئولین ذیربط روز سه شنبه ۱۶ مرداد ماه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، فرماندار فیروزکوه ضمن خیرمقدم به حضار، اظهار داشت: سرانه مطالعه، آمار کمّی شده است و دستیابی به آن نیازمند برنامه ریزی سالانه است؛ باید رشد مورد نظر را با شرایط شهرستان برآورد کنیم تا بتوانیم در جهت تحقق آن قدم برداریم.

وی افزود: کمبود اماکن، تجهیزات و نیروی انسانی در کتابخانه های عمومی باید مشخص شوند تا بتوان برای تأمین آن برنامه ریزی کرد.

وی تاکید کرد: مجموعه دستگاه های شهرستان باید در این امر فرهنگی تعامل و همکاری داشته باشند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نمیتوان با نگاه سنتی گذشته به مسائل روز پرداخت، گفت: امروزه وجود فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، کتاب های مجازی و... که حاوی حجم گسترده ای از اطلاعات هستند قطعاً سرانه مطالعه افراد نسبت به گذشته افزایش یافته و تغییر کرده است.

وی افزود: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا بتوانیم کتاب را وارد زندگی خانواده کنیم؛ همچنین با وجود حجم گسترده از کتاب های الکترونیکی میتوان از این فناوری در راستای افزایش سرانه مطالعه استفاده کرد.

وی با اشاره به مصوبه تغییر نام یک پارک در شهر با موضوع کتاب خاطرنشان کرد: اقدام به نامگذاری کافی نیست و باید تغییراتی در این راستا با همکاری شهرداری و کتابخانه ها صورت بگیرد تا مشوق شهروندان جهت مطالعه باشد.

وی در پایان افزود: رتبه اول در سطح استان، نباید ما را از هدف دور کند چرا که بخشی از آن تلاش و کوشش فراگیر و بخشی به دلیل کمبود جمعیت شهرستان است.


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مرداد 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 23