En
تاریخ : دوشنبه 15 مرداد 1397
کد 4388

اولین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی شهرستان فیروزکوه در سال 97 برگزار شد

شورای هماهنگی روابط عمومی شهرستان به ریاست مهندس مهدی یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه و با حضور مهندس تقی پور مدیر حوزه فرماندار، مهندس حسینی مدیر روابط عمومی فرمانداری، مسئولین روابط عمومی ادارات شهرستان و اصحاب رسانه روز دوشنبه ۱۵ مرداد ماه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، فرماندار فیروزکوه در این جلسه ضمن خیر مقدم به مسئولین و مدعوین و گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: اصحاب رسانه، از جایگاه والایی برخوردار هستند که باید به آن واقف باشند و برای تثبیت این جایگاه تلاش کنند.
 
وی افزود: بخشی از جایگاه مسئولین روابط عمومی و اصحاب رسانه به عملکرد آنها برمیگردد؛ اگر مختصات کار را به درستی بشناسند، قطعاً در جهت اجرای به نحو مطلوب آن تلاش میکنند.
 
یوسفی جمارانی اظهار داشت: روابط عمومی، وظیفه مدیریت جریان اطلاعات بین مدیران سازمان های اجرایی و مخاطبان خاص و عام ادارات را بر عهده دارند؛ هر چه جریان تبادل اطلاعات، جریان برابری باشد نشان دهنده آن است که به درستی عمل کرده اند.
 
وی افزود: روابط عمومی ها باید نظرات مردم را به خوبی دریافت کرده و به مدیر دستگاه منتقل کنند و متقابلاً مجموعه تلاش هایی که برای پاسخگویی به مطالبات صورت میگیرد را شفاف سازی و منعکس کنند.
 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: امروزه، سرعت عمل در جریان اخبار اهمیت ویژه ای دارد؛ تغییر و تحولات دنیای امروز و تاثیر فناوری نسبت به گذشته در تمامی عرصه ها به ویژه خبررسانی بر کسی پوشیده نیست.
 
همچنین ادامه داد: امروزه انحصار شکسته شده است و هیچ دولت و کشوری توان کنترل انتقال پیام را ندارد.
 
وی تاکید کرد: معیارهایی که در انتشار اخبار مورد توجه هستند، صحت اخبار و بیان تمام واقعیت در زمان مناسب است چرا که در غیر این صورت اعتماد مخاطبین به رسانه سلب شده و دنبال کنندگان آنها رو به کاهش خواهد رفت.
 
فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به رسالت خبرنگاری بیان کرد: قطعاً افراد دیدگاه سیاسی متفاوت خواهند داشت، اما این دیدگاه و جریانات حزبی نباید در فرایند خبررسانی وارد شود، چرا که به سلامت رسانه آسیب وارد میکند و دید مخاطبین را محدود به سلیقه خاص کرده و به آنها جهت داده میشود؛ در این صورت مخاطبین از آشنایی و بینش باز واقعیت محروم خواهند شد.
 
وی گفت: بخشی از روابط عمومی فن است و باید آموخته شود و بعد دیگر آن هنر است؛ چرا که با نوآوری و خلاقیت آمیخته است.
 
وی تاکید کرد: تعامل بین مسئولین روابط عمومی با جریان رسانه میتواند صحت و سرعت خبررسانی در جامعه را تقویت کند؛ لذا در راستای تحقق این هدف میبایست تبادل تجربیات صورت بگیرد، کار گروهی انجام شود تا به خرد جمعی و انسجام عملکردی دست یافت.
 
لازم به ذکر است، در پایان از میلاد آهنگر، مدیر سابق روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه جهت زحمات وی در این سمت، تقدیر به عمل آمد.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 مرداد 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 51