En
تاریخ : سه شنبه 25 ارديبهشت 1397
کد 4246

فرماندار در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان:

عرضه مواد غذایی با رعایت شئونات ویژه ماه رمضان انجام شود تا حرمت این ایام و روزه داران حفظ شود

جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار و با حضور مسئولین ذیربط، بیست و سوم اردیبهشت ماه در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش  روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار و با حضور مسئولین ذیربط، بیست و سوم اردیبهشت ماه در محل فرمانداری برگزار شد.
 
مهندس یوسفی جمارانی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان اشاره داشت: ماه رمضان فرصتی برای آحاد مردم جامعه فراهم می سازد تا ارتباط خود را با خالق هستی تقویت کنند و علاوه بر امور مادی و روزمره زندگی، اعمال خود را بسنجند. این ماه مبارک، فرصتیست تا تمرکز و توجه بیشتر بر معنویات باشد و امیدواریم خداوند متعال توفیق بهره گیری از این ایام پربرکت را بر همگان اعطا فرماید.

وی در خصوص تنظیم بازار شهرستان با توجه به حلول ماه رمضان بیان داشت: مرتفع کردن دغدغه  شهروندان برای تامین مایحتاج مورد نیاز خود خصوصاً در این ماه مبارک برای دولت و مسئولین بسیار حائز اهمیت است و باید شرایطی فراهم شود تا با خاطری آسوده از فضائل این ماه بهره بیشتری ببرند.

همچنین افزود: گزارشات ارائه شده حاکی از این مسئله است که برنامه ریزی های مناسبی صورت گرفته است و با مشکلات مهمی مواجه نیستیم، چرا که در حل برخی مسائل اصناف و مردم پیشگام هستند و ثبات مناسبی در بازار شهرستان فیروزکوه برقرار است. کسبه محترم با رعایت انصاف در تلاش هستند تا مسائل را در واحدهای صنفی حل کنند و بررسی مباحث به مراجع بالاتر نرسد. با این وجود لازم است دستگاه های اجرایی همواره اقداماتی اعم از بازرسی ها و گشت های مشترک را انجام دهند.
وی در ادامه گفت: موارد تخلف مشاهده شده، برجسته و چشمگیر نبوده است اما با تقویت بازرسی و کنترل هایی که انجام می شود، خصوصآ در حوزه سلامت و بهداشت فضا را برای متخلفین ناامن سازیم و آمار تخلفات را به صفر برسانیم. همچنین شرایط برای افرادی که کار صحیح انجام میدهند و محصولات سالم را با رعایت انصاف عرضه میکنند فراهم شود.
 وی با اشاره به سامانه 124 افزود: شکایاتی که صورت میگیرد با جدیت پیگیری و رسیدگی شوند تا در ایام مبارک ماه رمضان نسبت به ایام دیگر سال، شهروندان رضایت بیشتری داشته باشند.
 
وی ضمن قدردانی از زحمات مسئولین تعزیرات شهرستان خطاب به آنها تصریح کرد: با وجود محدود بودن موارد تخلف در شهرستان، پیگیری و رسیدگی ها با سرعت انجام شود تا موثر واقع شود.  برخورد با متخلفین و سرعت عمل در اعمال قانون بازدارندگی ایجاد میکند.
فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به طرح ضیافت اظهار داشت: این طرح، اقدام بسیار پسندیده ای است و شاهد استقبال برخی از واحدهای صنفی هستیم. واحد های صنفی که در این طرح مشارکت دارند اطلاع رسانی مناسب را برای شهروندان داشته باشند و با هماهنگی اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف، اقدامات ویژه خود را در قالب بنر و تبلیغات شرح دهند چرا که میتوانند علاوه بر فضای هماهنگی که ایجاد میکنند، بر بعد معنوی و روحی شهروندان تاثیرگذار باشند.
وی ادامه داد: به حوزه روستایی توجه ویژه ای شود و توزیع اقلام و اقداماتی که در شهر انجام میشود در روستاها صورت بگیرد. سلامت محصولات لبنی بسیار اهمیت دارد و آزمایشات فرآورده های دامی با جدیت انجام بگیرد.
مهندس یوسفی جمارانی در ادامه گفت: با توجه به اینکه، شهرستان فیروزکوه محل عبور بسیاری از مسافرین است، نانوایی ها و برخی از رستوران های بین مسیر در ایام مبارک ماه رمضان ارائه خدمات داشته باشند. واحدهای صنفی که مجاز به فعالیت در این ایام هستند مورد بررسی قرار بگیرند و با توجه به عدم تخلف و موقعیت مکانی آنها از این امتیاز بهره مند شوند، چرا که بین واحدهای صنفی متخلف و افرادی که ضوابط بهداشتی و اتحادیه ها را رعایت میکنند، تفاوت قائل شویم.
وی با اشاره به حفظ حرمت ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: عرضه مواد غذایی با رعایت شئونات ویژه ماه رمضان انجام شود و در ملا عام صورت نگیرد تا حرمت این ایام و روزه داران حفظ شود.
فرماندار فیروزکوه در پایان یادآور شد: مجموعه اقدامات و زحمات مسئولین مرتبط سبب وضعیت مناسب و آرام در بازار شهرستان شده است و  با تلاش مضاعف در ایام مبارک ماه رمضان جایگاه ویژه و ممتازی را در مقایسه با شهرستان های دیگر کسب کنیم تا عملکرد موثر دستگاه های اجرایی در فیروزکوه برای شهرستان های دیگر الگو شود و بتوانند از روش های صحیح و موثر استفاده کنند.
 
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 25 ارديبهشت 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 66