En
تاریخ : شنبه 15 ارديبهشت 1397
کد 4229

فرماندار شهرستان فیروزکوه در بازدید از مناطق سیل زده بخش مرکزی:

نیروهای خدمات رسان در حال آوار برداری و رفع نواقص زیرساختی در برخی مناطق و در روستاهای سیل‌زده فیروزکوه هستند / خوشبختانه این سیلاب خسارت جانی نداشته است

فرماندار شهرستان شخصا با حضور در منطقه سیل زده از نحوه کمک رسانی به مردم بازدید و دستورات لازم جهت تسریع در انجام امور را صادر نمود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه،مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به وقوع سیلاب در سه روستای انزها، آتشان و مزداران فیروزکوه اظهار کرد: در همان ساعات اولیه ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه تشکیل و بلافاصله نیروهای امدادی و خدماتی برای امدادرسانی و خدمات‌رسانی به روستاهای سیل‌زده اعزام شدند.
 

وی با اشاره به اینکه اکنون نیروها در حال آوار برداری و رفع نواقص زیرساختی در برخی مناطق و در روستاهای سیل‌زده فیروزکوه هستند اظهار داشت: هر ساله با فرا رسیدن این فصل از سال با بارش های فصلی به علت پوشش گیاهی ضعیف در برخی از روستاهای شهرستان فیروزکوه متاسفانه شاهد جاری شدن سیلاب هستیم.

مهندس جمارانی ادامه داد: چند خودرو در گل و لای سیلاب مانده و خسارت دیدند که نیروها در حال آزادسازی این خودروها هستند و همچنین مسیر روستاهای انزها به آتشان و مزداران به روستاهای پایین دست مسدود بوده که مسیرهای اصلی به طور کامل بازگشایی شده و مسیر فرعی بین دو روستا به زودی بازگشایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: شبکه‌های آب رسانی و برق به طور کامل رفع نقص شده و مشکلات شبکه های گازرسانی، نشتی گاز و نواقص اساسی مرتفع گردید و قسمت‌های کمی از روستا با مشکل روبه رو می باشند که اکیپ‌های مربوطه در حال انجام  خدمات جهت برقراری شبکه های خدمات رسان هستند .

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: از حوصله وصبر مردم عزیز به ویژه حادثه دیدگان ناشی از سیل تقدیر می کنیم و دستگاه های مرتبط، ملزم به اجرای مصوبات کمیته بحران می باشند.

ایشان در پایان گفت: در مجموع 9500 مترمکعب گل و لای جمع آوری شده به 6300 مترمربع آسفالت، 480 متر از جداول و 75 واحد مسکونی خسارت وارد شده و مساجد، خانه عالم، حیاط مدارس و کوچه ها نیاز به لایروبی دارند و خوشبختانه این سیلاب خسارت جانی نداشته است.

گفتنی است، این حادثه ۹۷/۲/۱۵ در منطقه حبله رود رخ داده است.
 

  • نوشته شده
  • در شنبه 15 ارديبهشت 1397
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 52